Haber

İstanbul Havalimanı’nda Kağıt Rulolara Gizlenmiş 6,5 ​​Kilogram Kokain Ele Geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, İstanbul Havalimanı’nda düzenledikleri operasyonda kağıt rulolara gizlenmiş 6,5 ​​kilo kokain ele geçirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele için yaptıkları risk analizi kapsamında Kolombiya’dan havalimanına gelen yolcu uçağında bir kişiden şüphelendi.

Şahsın üst aramasını yapan ekipler rastgele bir soruna rastlamadı. Buna rağmen şahsın röntgen taraması için gönderilen valizinde şüpheli yoğunluklar tespit edildi.

Ekipler valizi fiziki olarak ararken, eşyaların ortasına gizlenmiş rulolarla karşılaştı. Valizde her pakette 4’er rulo olmak üzere toplam 12 adet kağıt rulo olduğu görüldü.

Röntgen cihazında görünmemesi için yazarın kasa rulolarına konulan bu ruloların alüminyum ambalajlara sarıldığı ve toz içerdiği belirlendi.

Yapılan test sonucunda bu maddelerin kokain türü uyuşturucu madde olduğu anlaşıldı. Söz konusu elementlerin toplam ağırlığı 6,5 kilogramdı.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

marmaraereglisiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu